Pass
Telefonların en büyük sorunu şarjının bir gün dahi dayanmaması. Ancak bazı telefonlar var ki şarjı kolay kolay bitmiyor!

 İşte şarjı kolay tükenmeyen batarya şampiyonu telefonlar...

Artık gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonların sunduğu işlevsellikler arttıkça onlarla geçirdiğimiz zaman da aynı oranda artıyor. Bu durum da doğal olarak cihazların bataryasının daha hızlı bir biçimde azalmasına neden oluyor.
Daha uzun bir batarya süresi için sunulan çeşitli aksesuarları taşımak da çoğu zaman pek de konforlu bir seçenek değil. Dolayısıyla diğer donanım özelliklerinin yanında bir telefonun öne çıkmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri ne kadar batarya kapasitesine sahip oldukları.
İşte oldukça makul fiyatlar karşılığında uzun süre dayanan bir akıllı telefon arayan kullanıcılar için, pil kapasitesiyle dikkat çeken en iyi alternatifler:
Xiaomi Redmi Note 3 

Yekpare bir metal gövdeyle gelen cihazın yuvarlaklaştırılmış kenarları avuca oldukça rahat bir biçimde oturmasını sağlıyor.
Xiaomi Redmi Note 3 

5.5 inç Full-HD ekran v 1080x1920 piksel çözünürlükle gelen cihazın elbette en çok dikkat çeken özelliği rahatlıkla iki gün boyunca dayanan ve hızlı şarj desteğine sahip 4050 mAh bataryası.
Meizu M3 Note 

Oldukça sade bir tasarım ve yekpare bir metal gövdeyle gelen Meizu M3 Note, 5.5 inç ekran ve 1920x1080 piksel çözünürlükle geliyor.
Meizu M3 Note 

Cihaz 8.5 mm'lik dikkat çekici ince gövdesine rağmen oldukça etkili bir 4100 mAh bataryaya sahip.
Lenovo Zuk Z1 

250 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip cihaz 64 GB'lık depolama alanının yanında dahili bir 4100 mAh kapasiteli bataryayla geliyor.
Gionee Marathon M5 

Marathon M5 son derece çarpıcı bir batarya kapasitesine sahip. Tam 6020 mAh'lık bir batarya barındıran telefon kullanıcıların batarya ömrü sorununu büyük oranda ortadan kaldırmaya aday.
Gionee Marathon M5 

Yapılan testlerde hem 3G hem de WiFi kullanımı, oyun ve YouTube deneyiminin ardından cihazın iki günü biraz aşan bir süre boyunca dayandığı görüldü.
Lenovo Vibe P1M 

Lenovo Vibe P1M'in 4000 mAh'lık etkileyici batarya ünitesi cihazın bu listede kendine bir yer bulmasını sağladı.
Lenovo Vibe P1M 

Yoğun bir kullanım sonucunda bir buçuk günden biraz daha fazla dayanan cihaz güç modu aktif olduğunda da çok daha uzun bir süre kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor.
hürriyet
 

03.07.2016Yorumlar