Pass
2011'in süper filmleri
Fantastik yapımlar bu seneye damgasını vuracak

Televizyon ve sinema için yeni sezon açıldı. Beyazperde yine iyi filmlerin resmi geçidine sahne olacak. Ama Ocak ayına kadar izleyeceklerimiz, aperatif sayılır. 2011’de ise Harry Potter, Twilight, Karayip Korsanları gibi 15 büyük filmin devamı geliyor. Fantastik yapımlar bu seneye damgasını vuracak. Animasyonlar ve 3D filmler de neredeyse her hafta sinemalarda olacak.

EDEBİYAT UYARLAMALARI: Jane Eyre tekrar sinemada

■ Edebiyat dünyasının en duygusal aşklarından birinin romanı Jane Eyre, defalarca televizyon dizisi ve film oldu. Bu yıl bir kez daha beyazperdede olacak.

■ Üç Silahşörler, bu kez üç boyutlu olarak gelecek sinemalara ve kadrosunda Orlando Bloom gibi ne yapsa izlenir isimler var.;

ANİMASYON VE 3D: Tenten geliyor!

■ Üç boyutlu Şirinler, bu yılın en önemli animasyonlarından biri. 30’larında olanları çocukluk günlerine götürecek. New York’ta geçen filmde Şirinler’i Neil Patrick Harris ve Jennifer Lopez gibi isimler canlandırdı. Film yaz aylarında gösterime girecek.
■ Tenten 2011’de hem modayı hem de sinemayı en çok etkileyecek yapım. Steven Spielberg’in çektiği filmde Jamie Bell, Tenten rolünde olacak. Filmin tam adı The Adventures of TinTin: Secret of the Unicorn.
■ Yılın en önemli animasyonu The Greatest Muppet Movie Ever Made. Aslında bu tam anlamıyla bir animasyon değil tabii ki. Muppet Show karakterlerinin geri dönüşünü anlatan, oldukça düşük bütçeli ama herkeste nostaljik duygular yaratacak, her izleyeni gülümsetecek bir film.
■ Çizmeli Kedi de bu yıl sinemada olacak!
■ Johnny Depp’in seslendirdiği Rango, tadı damakta kalacak bir hikâye.

FANTASTİK: Anthony Hopkins'i Thor'da izleyeceğiz

■ Keira Knightly ve Samuel L. Jackson’ın oynadığı Captain America: The First Avenger, fantastik edebiyat severleri heyecanlandırıyor. Kaptan Amerika çizgi roman serisinin yazarı Stan Lee, filmin yapıcılığını üstlenmiş.
■ Green Lantern, senenin en önemli fantastik filmlerinden biri. Blake Lively ve Ryan Reynolds bu çizgi roman uyarlamasının başrollerinde olacak.
■ Natalie Portman ve Anthony Hopkins’in oynadığı Thor da yılın en önemli fantastik filmlerinden.

EN ÇOK ONLAR KONUŞULACAKLAR

■ Robert Pattinson ve Reese Whitterspoon’un oynadığı dram Water for Elephants çekimleri başladığından beri konuşuluyor zaten.
■ Johnny Depp ve Angelina Jolie’nin başrollerde olduğu The Tourist, Angelina ve Johnny arasında aşk yaşandığına dair söylentilerle gündeme gelmişti. Film gösterime girince bu dedikoduların da devamı gelecektir.
■ Harry Potter, Twilight ve Karayip Korsanları serilerinin çok konuşulacağını söylemeye gerek var mı?
■ Marion Cottillard, Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law ve Gwyneth Paltrow’un oynadığı ve kadrosuyla göz kamaştıran Contagion yılın filmlerinden biri olacak.
■ Kevin James, Sylvester Stallone ve Adam Sandler’lı The Zookeper, en çok konuşulacak komedi filmi.
■ Neil Patrick Harris, Vanessa Hudgens ve Mary Kate Olsen’in başrollerde olduğu Beastly heyecanlı bir uyarlama olarak konuşulacak.
■ Ejderha Dövmeli Kız zaten yeterince konuşuluyor. Bir de film gösterime girince içimiz dışımız ejderha dövmesi olacak galiba.
■ Nicole Kidman, Andie MacDowell ve Leighton Meester’i bir araya getiren Monte Carlo yılın filmlerinden biri.
■ İnsanları daha akıllı yapacak bir ilaç keşfeden eczacının hikâyesi The Dark Fields hepimizde o ilacı keşfetme isteği uyandıracak.
■ Hugo Cabret, Martin Scorsese’nin bir çocuk kitabından uyarladığı film. Scorsese adı yetse bile Jude Law, Ben Kingsley ve Sacha Baron Cohen’in oynaması filmi iyice merak uyandırıcı yapıyor. Üstelik 3 boyutlu bir yapım bu.

DEVAM FİLMLERİ: Terminatör 5'e hazır mısınız?

■ Spiderman IV
■ Resident Evil
■ Narnia Günlükleri
■ Terminatör 5
■ Transformers 3
■ The Hangover 2
■ Cars: World Grand Prix
■ Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom
■ Pirates of the Carribeans: On Stranger Tides
■ Harry Potter and the Deathly Hallows
■ The Twilight Saga: Breaking Dawn
■ Sherlock Holmes 2
■ X-Men: First Class
■ Saftirik Greg’in Günlüğü 2
■ Neşeli Ayaklar 2
■ Vay Anam Vay 3

(Habertürk)

06.09.2010