Pass
2 yeni film gösterimde
Romantik komedi sahneleriyle öne çıkan Ömer Faruk Sorak imzalı 'Aşk Tesadüfleri Sever' ve aksiyon - gerilim sahneleriyle dikkat çeken 'Sanctum' gösterimde.

Türk sinema izleyicisi, bu hafta biri yerli 2 yeni filmle buluşacak.

AŞK TESADÜFLERİ SEVER
Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği ve Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli ile Yiğit Özşener'in oynadığı ''Aşk Tesadüfleri Sever''de, doğumlarından itibaren yolları Ankara'da kesişen, 2010 yılında İstanbul'da tanışan Özgür ve Deniz'in engellerle dolu aşk macerası anlatılıyor.

1970'li yıllara geri dönüşlerin yapıldığı film, o yılların unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür ögeleri, müzikleri, yaşam biçimleri ve alışkanlıklarından besleniyor. Pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünü ile İstanbul'dan Ankara'ya yapılan nostaljik yolculuk, izleyiciye doyurucu ve duygusal bir aşk filmi vadediyor.

SANCTUM
Alister Grierson'un yönettiği ve Richard Roxburgh, Alice Parkinson, Christopher Baker ile Allison Cratchley'in oynadığı ''Sanctum'' haftanın yeni filmlerinden bir diğeri.

Filmde ''Avatar'' ve ''Titanic'' filmlerinin yapımcısı James Cameron'un yapımıyla aksiyon ve gerilim sahneleri ilgi çekiyor.

Su altında kazı çalışmaları yürüten bir ekibin, dünyanın en karmaşık tünel sistemlerinde yaşadıkları trajedi ve tehlikeleri konu alan film, ''Avatar'' filminde kullanılan 3D sistemiyle sinemaseverlerin dikkatini çekecek.

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ:

BIUTIFUL
'Paramparça', '21 Gram', 'Babil' filmlerinin yönetmeni Alejandro González Iñárritu’nun son filmi 'Biutiful', dram sahneleriyle izleyicilerin dikkatini çekecek.

Barcelona’da geçen hikayede, Javier Bardem, Uxbal adında kanuna aykırı işleri yüzünden başı polisle derde giren bir adamı canlandırıyor. Biutiful, zorunlu olarak yaptığı yasadışı işlerle para kazanmaya çalışan sorunlu ama sadık ve duyarlı bir babanın hikayesi.

Bu filmde, baba olmayı, sevgiyi, ruhsallığı, suçu, pişmanlığı ve ölümlülüğü, Barcelona'nın tehlikeli yer altı dünyasında dengelemeye çalışan Uxbal'ın hikayesini izleyeceksiniz. Parasını kazanmak için hiçbir kural tanımıyor, çocukları için yaptığı fedakarlıklarda ise hiçbir sınır tanımıyor. Aynen hayatın kendisi gibi bu hikaye de başladığı yerde bitiyor.

Javier Bardem, Blanca Portillo, Martina Garcia ile Felix Cubero'nun oynadığı 'Biutiful'daki rolüyle Javier Bardem 2010 Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü kazandı.

TRON EFSANESİ
Joseph Kosinski'nin yönettiği ve Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde ile Bruce Boxleitner'ın oynadığı ''Tron Efsanesi (Tron Legacy)'' filmi, gerilim ve aksiyon sahneleriyle beyaz perdeye yansıyacak.

Bir zamanlar dünyanın en ünlü bilgisayar oyunlarını yapan Kevin Flynn’in gizemli kayboluşu , 27 yaşındaki asi oğlu Sam Flynn’in peşini bırakmamaktadır. Sam, Flynn’s Arcade’den yalnızca babasının kendisine yollayabileceği tuhaf bir sinyali araştırırken, kendisini 20 yıldır Kevin’ın hapsolduğu dünyada bulur. Korkusuz savaşçı Quorra’nın yardımıyla, baba ve oğul görsel olarak –Kevin’in yarattığı- çarpıcı bir evrende bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar. Bu evren, daha önce hayal bile edilmemiş araçlar, silahlar, mekânlar ve ayrıca onların kaçmasını önlemek için her şeyi yapabilecek zalim bir adamın da olduğu çok daha gelişmiş bir evren halini almıştır.

Film müziğini Grammy'li Daft Punk'ın bestelediği 'Tron Efsanesi'nde Jeff Bridges orijinal Tron’da oynadığı Kevin Flynn rolünü, Bruce Boxleitner da Alan Bradley ve Tron rollerini tekrar üstlendi.

KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN
Zübeyr Şaşmaz'ın yönettiği ve Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban ile Nur Aysan'ın oynadığı ''Kurtlar Vadisi Filistin'' filmi, politik ve aksiyon sahneleriyle sinemaseverlerin ilgilisini çekecek.

Filmin konusu şöyle: ''Gazze'ye insani yardım götürmeye çalışan gemilere düzenlenen baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin'e gitmiştir. Bu baskının askeri planlayıcısı İsrailli komutan Moşe ele geçirilmelidir. Polat, Moşe'ye ulaşmaya çalışırken, Filistin'de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Teknolojik imkanlar ve kural tanımazlık, Moşe'yi kurtarmaya yetmeyecektir. (Ntvmsnbc)

04.02.2011